Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku i wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów firma GIA Polska oferuje prace związane
z instalacjami elektrycznymi na stacjach paliw. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu zapewniamy pomoc w projekcie, tak aby produkty końcowe były nie tylko z nim zgodne, ale i w pełni spełniające wymagania danego obiektu.
Wśród usług świadczonych przez zespół GIA Polska znajdują się m.in.
Ze względu na ciągłą pracę przy tych urządzeniach nasze stany magazynowe kabli w wykonaniu benzyno i olejoodpornym są niejednokrotnie większe niż u dostawców hurtowych.
Nasza oferta obejmuje:
Dodatkowo, jeżeli zachodzi taka potrzeba posiadamy wykwalifikowany zespół wykonujący pomiary specjalistyczne instalacji przy użyciu kamery termowizyjnej.
Pomiary zakończone są pełną dokumentacją w formie protokołów pomiarowych sporządzonych zgodnie z przeprowadzonymi badaniami i przepisami. Używamy najwyższej jakości urządzeń pomiarowych, przeznaczonych do pomiaru instalacji elektrycznej, opatrzonych aktualnymi Certyfikatami Kalibracji. Technicy GIA Polska posiadają stosowne uprawnienia do wykonywania pomiarów elektrycznych – świadectwa kwalifikacyjne „D”, „E”
i „pomiary”.
Pomiary elektryczne – podstawy prawne
Częstość pomiarów elektrycznych została uregulowana w Ustawie Prawo Budowlane (Ustawa z dn. 7.07.1994r., Dz. U. z 1994r. nr 89 poz. 414 z późniejszymi zmianami), Ustawy Prawo Energetyczne (Ustawa z dn. 10. 04. 1997r., Dz. U. z 1997r. nr 54 poz. 348 i nr 158 poz. 1042 z późniejszymi zmianami) oraz przepisów o ochronie przeciwporażeniowej (PN-HD 60364 Instalacje elektryczne niskiego napięcia) i przeciwpożarowej (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dn. 21. 04. 2006r., Dz. U. z 2006r. nr 80 poz. 563).
Zgodnie z obowiązującym prawem obiekty powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę okresowej kontroli, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu sprawności technicznej i wartości użytkowej całego obiektu budowlanego, estetyki obiektu oraz jego otoczenia; kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów (Ustawa Prawo Budowlane, Rozdział VI Art. 62 ust. 1 pkt 2).
Przepisy o ochronie przeciwpożarowej
Zalecenia 62.2; Część 6: Sprawdzanie; dotyczą również częstości sprawdzania okresowego instalacji użytkowanej w pomieszczeniu, w którym może wystąpić większe ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia. (PN-HD 60364-6-2008 Instalacje elektryczne niskiego napięcia.)
Częstość sprawdzania okresowego instalacji powinna być ustalana z uwzględnieniem rodzaju instalacji i wyposażenia, jej zastosowania i działania, częstości i jakości konserwacji oraz wpływów zewnętrznych, na które jest narażona.